Flexkom Kazandırıyor
                                           FLEXKOM BAŞVURU


FLEXKOM KAZANDIRIYOR

KAZANÇ PLANI ve ETİK KURALLARIFlexKom İmkanları ve Avantajları
FlexKom ,Türkiye’de E-Ticaret Networku kurmuş, kendi işini inşa etmek isteyen girişimcilere destek veren,Global bir E-Ticaret şirketi kurmak isteyen insanlara anahtar teslimi bir başarı konsepti sunmaktadır.

FlexKom bir E-Network kuruluşudur.
FlexKom, sisteme kayıtlı üyelere hem www.FlexKom.com sitesinden kendi ürün alımlarından hem de sisteme dahil ettikleri kişilerin alımlarından prim kazandıran, kazançlı bir E-Ticaret formatıdır.

FlexKom sistemi, www.flexkom.com sitesinden hem müşterilerine alışveriş yaptırdıkları için , hem de çevrelerindeki insanlara sistemin reklam hizmetini yaptığı için sisteme dahil olan kişilerden prim öder.

FlexKom , sizin sisteme dahil ettiğiniz ve onlarında sisteme dahil ettikleri tüm Müşterilerin alışverişlerinden sizlere ÖMÜR BOYU pasif gelir öder. FlexKom , oluşturduğunuz ekipler ve onlarında oluşturacağı ekiplerden ve müşterilerinden elde edilen cirodan sizlere ÖMÜR BOYU pasif gelir öder.

FlexKom , FlexKom’u tavsiye eden ve satış yaparak gelir elde etmek isteyen herkes için büyük bir fırsattır. Bu sayede aktif olan distribütörlere her ay artan bir kazanç getirisi sağlar.

FlexKom sayesinde kariyer yapabilir ve hayatınıza renk katabilirsiniz,hayallerinize ulaşabilirsiniz.


FlexKom size ömür boyu garanti vererek ve oluşturduğunuz ticareti garantiye alarak size sürekli bir gelir elde etme imkanı verir.

FlexKom sayesinde,istediğiniz kariyer ve gelire geldiğinizde emekli olabilir ve düzenli gelir elde etmeye devam edebilirsiniz.

FlexKom İmkan ve Avantajlar yazısı, FlexKom ile çalışırken dikkat edilmesi gereken kuralları ve sizlere sunulan kariyer yapma fırsatını tanıtmak için yazılmıştır.


FlexKom ile Umutlarınızı Yeşertin, Hayallerinizi Gerçeğe Dönüştürün!

TANIMLAMALAR
“FlexKom” kazanç planı ‘’aktif’’ Distribütörlere kendi alımları ve kendi sponsorluklarındaki grubun alımları ve satışları için, aylık primler ve diğer aksiyonlari alması imkanını vermektedir.Kazanç planı ve FlexKom‘un teşvik programları, çok katlı pazarlama kuruluş ilkelerini göstermek amacı ile düzenlenmiştir. Buna kullanılacak miktarda ürünlerin satın alınması ve sponsorluk Franchise da dahildir.

Kazanç planının temel unsuru Flexkom Kazanç planıdır. Bu plan ile Distribütörler, kendi dönemlik tüketim ürünleri, satışları ve kendi sponsorlukları altındaki grup tarafından yapılan alımlar için prim almaktadır.

Bu bildiride ‘Distribütör’ veya ‘Müşteri’ ,bir Distribütörlük veya Müşteri kayıt formu doldurmus olan kişi anlamına gelecektir. Distribütör veya Müşteri Kayıt formunu Online doldurmamis ve ID numarası almamış kişiler FlexKom‘dan alışveriş yapamazlar.

FlexKom Distribütörlüğü, Ömür boyu sürer. Şirket İlkeleri dahilinde çalışıldığı sürece bu sözleşme Distribütörün haklarını Ömür boyu korur.

FlexKom sözleşmesini yenilemek için herhangi bir işlem yapılmasına ve ücret ödenmesine gerek yoktur.

Primlerin hesaplanmasında esas alınacak ciro, KDV hariç üzerinden hesaplanacaktır.

Aktiflik kuralı alt grup bütün Bonuslarin primlerinin hak edilebilmesi için yapılması gereken bir yükümlülüktür.

Aktiflik kuralını yerine getirmeyen Distribütörler o ay için,gruplarından doğan primi hak edemezler.Alınamayan bu primler aktifliklerini yapan üstteki Distribütörlere, pazarlama planı dahilindeki kurallarla dağıtılır.İlk başlangıç ayı tüm distribütörler için “Balayı” olup, bu ay için aktiflik şartı aranmayacaktır.AKTİFLİK
President`s Team Posisyondan itibaren Direkt-Fark Bonusu ve Jenerasyon Bonusu icin Aktivlik sartlari kalkiyor!!! President`s Team artik ömür Boyu Pasif gelir elde ediyor.

BAŞLANGIÇMÜŞTERİ OLMAK
18 yaşını doldurmuş kişiler www.FlexKom.com alışveriş sitesine ÜCRETSİZ dahil olabilirler.

Müşteriler bir adet müşteri kayıt formunu doldurduktan sonra “Müşteri’’ olarak sisteme girebilir. Müşteriler sadece ürün satın alabilirler. Organizasyon kuramazlar. Müşteri kategorisindeki kişilerin kazanç planında yükselme şansı yoktur. Müşteriler, pazarlama planının kariyer yapma kısmının dışında oldukları için prim kazanamazlar.DİSTRİBÜTÖR OLMAK
18 yaşını doldurmuş kişiler www.FlexKom.org Distribütör sitesindeki kayıt formunu doldurarak ve FlexKom’un belirlemiş olduğu paketlerden herhangi birini seçip ödemesini gerçekleştirerek dahil olabilirler. “Distribütör” olarak şirket bünyesine dâhil olan kişiler, “Distribütör” olarak satis planına girmek için, katılım tarihleri her ne olursa olsun “Bir adet FlexKom Starter Kitini’’ 99 TL lik kişisel Backoffice Lisansını, Online alımını şirketten yapmak zorundadırlar.

www.FlexKom.org Backoffice’ìn içinde FlexKom sistemini bir iş olarak gören kişiler için gerekli tüm dökümanlar ve bilgiler mevcuttur. Bu yüzden FlexKom ile çalışacak kişilerin bu kiti alması zorunludur.

Franchise Bayi Lisansi. Kazanç planinda kariyer yapmak icin Distribütör ,Team Member Pozisyonuna ulaşmasi gerekmektedir. Distribütör’ün Team Member Pozisyonuna gelmesi için,FlexKom’un belirlemiş olduğu paketlerden alması şarttır.Belirlenmiş paketlerden hangisini alırsa (Bronz, Gümüş veya Altın Paket), Distribütör Team Member Pozisyonuna yükselmiş olacaktır ve kazanç planina göre artık alt Distribütörlerden (TM) ve onlarin Müşterilerinin cirosundan ve TM’lerin cirosundan kazanç planına göre gelir elde edecektir.

BD ( Starter Kit) Business Distribütör sayısız müşteri kurabilir (%5) ve sayısız Distribütör (BD-TM) kurabilir fakat cirolarından para kazanamaz. TM Bayi Lisansını aldıktan sonra o andan itibaren gurup cirolarından Prim hakkı kazanır. Team Member Franchise Bayileri, Paket seçimine göre kişisel Müşterilerinden (Bronz %10,Gümüş %15,Altın %20)ve alt gurubundan Kazanç planına göre Prim kazanır.STARTER KİT VE PAKET ÖDEME SÜRELERİ

Üyelikten sonra 14 gün içinde paket bedelleri ödenmediyse bu Distribütörler sistemden silinir ve bütün oluşturduğu müşterilerinden ve ekibindeki cirolardan prim alamaz. Bu kazancı ve oluşturduğu Distribütör ve Müşteriler aktif olan üst sponsoruna devredilir.

ÖZEL AKSİYONLAR

Flexkom özel Aksiyonlar kazanç planı dışı geçerlidir ve bunlar Kazanç Planı haricinde ödenir. Özel Aksiyonlar www.flexKom.org da açıklanır ve mail ile tüm distribütörlere gönderilir.

Örnek Aksiyonlar

CASH BONUS

POWER BONUS
TC BONUS

SİPARİŞ VERME

Sipariş verecek müşteriler ve Distribütörler,web sitesinden www.flexkom.com yolu ile sipariş verebilirler.

Sipariş bedelleri Kredi Kartı veya Banka Havalesi ile ödenebilir.

Başka bir kişinin yazılı onayı olmadan Kredi Kartını kullanmak yasalara uygun olmadığı için yasaktır. Bu durumda kredi kartı sahibinin, onay yazısı ve kimlik fotokopisi ile bir dilekçe yazıp durumu FlexKom’a bildirmelidir.KAZANÇ PLANINDA KARİYER YAPMA KURALLARI
Bir Distribütör ve TM Franchise Bayi herhangi bir kariyer seviyesini elde ettikten sonra o düzeyde kalması için başka bir şart bulunmamaktadır. FlexKom ‘da “KARİYERDEN DÜŞMEK” yoktur.

FlexKom,Aktiflik olarak her ayın başlangıç ve bitiş tarihlerini belirler ve ilan eder.Kazanç planında yükselme için herhangi bir süre yoktur.Distribütörler grubu ile birlikte toplam TM ve Kariyer çıkışına göre aynı anda kariyer atlayacaklardır.Kariyer atlama durumunda olan kişiler bir üst kariyeri yakaladığı anda bu kariyere sahip olur ve yeni prim yüzdelerinden kazanç elde etmeye anında başlar.FlexKom satışları TÜRK LİRASI bazında yapar ve FlexKom’da tüm kazanç planı TÜRK LİRASI üzerinden yürür.

Distribütörler performanslarına göre bir ayın içinde limitsiz şekilde kariyer atlayabilirler.

Kazanç planında TM düzeyine yükselmiş bulunan Distribütörlerin, FlexKom kurallarını bilmeleri,hüküm ve şartlarına uygun hareket etmeleri gerekmektedir.

PRİM PLANI VE TEŞVİKLER
Müşteri’ler kazanç planından prim alamazlar.

Prim dağılımı,yapılan alışverişlerin KDV hariç tutarları üzerinden hesaplanacaktır.FlexKom Starter Kit satışlarından Distribütörler’e prim dağıtımı yapılmayacaktır.

FlexKom Distribütörler ve TM Franchise Bayi’ler aynı ay içinde ve geçmişte yaptığı kişisel müşteri bedelleri üzerinden,sponsorluğunu yaptığı müşterilerin alımları üzerinden,aktiflik yükümlülüğünü yerine getirmemiş bile olsalar,bu aktiviteler KİŞİSEL AKTİVİTE olduğu için yapılan ciroları üzerinden prim kazanırlar.

           BD = %5
  TM BRONZ PAKET = % 10
  TM GÜMÜŞ PAKET = % 15
  TM ALTIN PAKET = % 20

Direk ve fark bonusu için aktiflik yapmanız gerekmiyor. TM Paketlerden ve müşteri alışverişlerinden primlerinizi alırsınız.

DİREK (İLK KAYIT KAZANCI) VE FARK BONUSU
Bir Distribütör’ün hangi seviyede olursa olsun (Team Member`den itibaren) direk ve fark bonusuna “Aktif’’olması için aynı ayın içinde kişisel Online ürün alımlarının 100 TL + KDV ciro olması gerekir.

Jenerasyon Bonusu,(Sales Manager’den itibaren)
Bir Distribütör’ün SM seviyesin’den itibaren Jenerasyon bonusa hak kazanır.Jenerasyon Bonusuna “Aktif’’olması için, aynı ay içinde 1 (Bir) adet yeni Team Member (paketi ödenmiş) ve TM seviyesine ulaşmış direk distribütör kaydetmiş olması gerekir.

Office ve Bayi Bonusu, Sales Manager (SM)
Bir Distribütör’ün SM seviyesin’den itibaren Office ve Bayi Bonusu almaya (1000.TL’ye) hak kazanır.Office ve Bayi Bonusuna “Aktif’’olması için, aynı ay içinde minimum 3 TM Hattın`dan 2.000 TL hat başına, Toplam 3 Hat`dan, 6.000 TL ciro yapması gerekiyor. Bu Ciro TM Franchise lisanslardan oluşması gerekiyor.Office ve Bayi Bonusunu hak eden Distribütör , direk ve Fark bonus Aktif`liği de gerekiyor.

Office ve Bayi Bonusu, Sales Director (SD)
Bir Distribütör’ün SD seviyesin’den itibaren Office ve Bayi Bonusu almaya (2000.- TL’ye) hak kazanır. Office ve Bayi Bonusuna “Aktif’’olması için,aynı ay içinde minimum 3 TM Hattın`dan 3.000 TL hat başına, Toplam 3 Hat’dan, 9.000 TL ciro yapması gerekiyor.Bu Ciro TM Franchise lisanslardan oluşması gerekiyor.Office ve Bayi Bonusunu hak eden Distribütör ,direk ve Fark bonus Aktif’liği de gerekiyor.

Office ve Bayi Bonusu, National Director (ND)
Bir Distribütör’ün ND seviyesin’den itibaren Office ve Bayi Bonusu almaya (5000 TL’ye)hak kazanır.Office ve Bayi Bonusuna “Aktif’’olması için,aynı ay içinde minimum 5 TM Hattin`dan 5.000 TL hat başına, Toplam 5 Hat`dan, 25.000 TL ciro yapması gerekiyor. Bu Ciro TM Franchise Lisanslardan oluşması gerekiyor.Office ve Bayi Bonusunu hak eden Distribütör , direk ve Fark bonus Aktif’liği de gerekiyor.

Office ve Bayi Bonusu, President`s Team (PT)
Bir Distribütör’ün PT seviyesin’den itibaren Office ve Bayi Bonusu almaya (10.000 TL’ye) hak kazanır.Office ve Bayi Bonusuna “Aktif’’olması için,ay içinde minimum 5 TM Hattin`dan 10.000 TL hat başına, Toplam 5 Hat`dan, 50.000 TL ciro yapması gerekiyor.Bu Ciro TM Franchise lisanslardan oluşması gerekiyor. Office ve Bayi Bonusunu hak eden Distribütör , direk/fark ve Jenerasyon bonusun Aktif’liği de gerekiyor.

Türkiye Bonusu (Sales Director`dan itibaren)
Office ve Bayi Bonusunu kazanan Distribütörlere dağıtılacaktır. Türkiye’nin Genel Cirosundan SD,ND ve PT`den itibaren hak eden Distrübütörlere, belirli bir dağıtım ile yıl sonunda verilecek. Bu dağıtım opsiyonları Lider Toplantısında belirlenecek ve bütün Distribütörlere aktarılacaktır. Basılı ve görsel malzemeler aktifliğe dahil değildir. Aktiflik kuralı alt grup bütün Bonusların primlerinin hak edilebilmesi için yapılması gereken bir yükümlülüktür. Aktiflik kuralını yerine getirmeyen Distribütörler o ay için,gruplarından doğan primi hak edemezler.Alınamayan bu primler aktifliklerini yapan üstteki Distribütörlere, kazanç planı dahilindeki kurallara göre dağıtılır.

KAZANÇ PLANI KISMINDA KARİYER SEVİYELERİ ve ÖZEL ŞARTLAR
Kariyer sistemindeki üst Pozisyonlara çıkabilmesi için gerekli olan Team Member ve Organizasyonunda oluşmuş pozisyonların ve gurupların olması gereken şekli;

  Team Member (TM) = Bronz, Gümüş veya Altın Paket.

  Marketing Manager (MM) = 3 TM Hattı

  Sales Manager (SM) = 3 MM Hattı

  Sales Director (SD) = 3 SM Hattı

  National Director (ND) = 5 SD Hattı

  Presidents Team (PT) = 5 ND HattıMüşteri alışverişlerden % dağılımı

Distribütörler www.flexkom.com alışveriş sitesinden Müşterilerin Link vasıtasıyla yapmış olduğu alışverişlerden % kazançlarının dağılımı, ürünlere göre değişkenlik gösterir.Bu dağılımı Distribütörlerimiz www.FlexKom.com adresinden Üye girişi yaptıktan sonra ürünlerin % dağılımın’dan görebilecekler.FlexKom ürünlerin % lik oranlarını haber vermeksizin değiştirebilir.

Ürün Primleri: FlexKom piyasada rekabetçi olabilmek için fiyat belirlerken, piyasa fiyatlarını dikkate alır.Bu yüzden bazı ürünlerin karlılıkları farklı olabilmektedir.Primler hesaplanırken , karlılığa göre ayarlama yapılır.Her ürünün Prim % liği önceden www.flexkom.com adresinde ilan edilir.Müşterilere verilen % lik payı(CASHBACK),ayni zamanda Kariyer sistemine göre dağılıma geçer!!!PRİM DAĞILIM ÖRNEĞİ;
Müşteri 1000 TL. + KDV alışveriş yapıyor.

Dağılım %10 ise = 100 TL dağılıma geçer.

Dağılım % 50 si Müşteriye CASH BACK olarak gider

% 50 si Distribütörlere kazanç planına uygun biçimde dağıtılır.

Örneğe göre ;

% 5 Müşteriye gider = 50 TL.

% 5 Kariyer sistemine göre hak eden distribütörlere dağıtılır = 50 TL.

Satılan tüm ürünlerin primleri KDV hariç fiyatı üzerinden hesaplanır ve dağıtımı bu kurala göre yapılır.

FARK BONUSU
Yeni TM Distribütörler, kendi girişinden Prim alamaz, Paket seçimine göre Sponsoru bu paketten prim hak eder.

FlexKom Direk (ilk kayıt kazancı ) ve Fark Bonusu, sizin Distribütörlerin seviyesine gelene kadar olan kariyer seviyelerinde,sponsorluğunu yaptığınız bir kişi, sizinle aynı seviyeye sahipse bu kişi ve grubundan Direk (ilk kayıt kazancı hariç) ve Fark primi kazanılamaz. Diğer taraftan bu kişi ve grubunun cirosu sizin cironuza Ofis-Bayi Bonusu ve Türkiye Bonusuna eklenmeye devam eder.

FlexKom’da Ofis ve Bayi Bonusu, Türkiye Bonusu teşvik programları ve kar paylaşımı programlarının birincil ve ortak şartı sisteme kayıt olduğunuz ay hariç teşvik programının verildiği dönem dahil olmak üzere aylık aktiflik şartının yerine getirilmiş olmasıdır.

Jenerasyon Bonusu:
Bir Distribütör’ün Sales Manager (SM) seviyesin’den itibaren Jenerasyon bonusa hak kazanır.Jenerasyon Bonusuna “Aktif’’olması için, aynı ay içinde 1 (Bir) adet yeni Team Member (paketi ödenmiş) ve TM seviyesine ulaşmış direk distribütör kaydetmiş olması gerekir.

*Birinci sıra FlexKom Distribütörlerden ve TM`lerden grup hacimleri üzerinden %1,

*İkinci sıra FlexKom Distribütörlerden ve TM`lerden grup hacimleri üzerinden %2 olmak üzere bağlı distribütör ve müşterilerin hem alışverişlerinden hemde lisans paketi alımlarından ödeme yapılır.

FlexKom Sales Directorler,

*Birinci sıra FlexKom Distribütörlerden ve TM`lerden grup hacimleri üzerinden %1,

*İkinci sıra FlexKom Distribütörlerden ve TM`lerden grup hacimleri üzerinden %2,

*Üçüncü sıra FlexKom Distribütörlerden ve TM`lerden grup hacimleri üzerinden %3 olmak üzere bağlı distribütör ve müşterilerin hem alışverişlerinden hemde lisans paketi alımlarından ödeme yapılır.

FlexKom National Director,
*Birinci sıra FlexKom Distribütörlerden ve TM`lerden grup hacimleri üzerinden %1,

*İkinci sıra FlexKom Distribütörlerden ve TM`lerden grup hacimleri üzerinden %2,

*Üçüncü sıra FlexKom Distribütörlerden ve TM`lerden grup hacimleri üzerinden %3,

*Dördüncü sıra FlexKom Distribütörlerden ve TM`lerden grup hacimleri üzerinden %4 olmak üzere bağlı distribütör ve müşterilerin hem alışverişlerinden hemde lisans paketi alımlarından ödeme yapılır.

FlexKom President`s Team,
*Birinci sıra FlexKom Distribütörlerden ve TM`lerden grup hacimleri üzerinden %1,

*İkinci sıra FlexKom Distribütörlerden ve TM`lerden grup hacimleri üzerinden %2,

*Üçüncü sıra FlexKom Distribütörlerden ve TM`lerden grup hacimleri üzerinden %3,

*Dördüncü sıra FlexKom Distribütörlerden ve TM`lerden grup hacimleri üzerinden %4,

*Besinci sıra FlexKom Distribütörlerden ve TM`lerden grup hacimleri üzerinden %5 olmak üzere bağlı distribütör ve müşterilerin hem alışverişlerinden hemde lisans paketi alımlarından ödeme yapılır.
TÜRKİYE BONUSU: KAR PAYLAŞIMI TEŞVİK PROGRAMI
FlexKom,12 (On iki) ay içinde yapmış olduğu KDV hariç cironun %1, %2, %3 ünü bir havuzda toplayacak ve kazananlara bu teşviki dağıtacaktır.Teşvik programı ödemeleri takip eden yılın Ocak ayında ödenecektir.

Kar Paylaşımı
Kar paylaşımına hak kazanan Distribütörler,eğer ekiplerinde farklı hatlardan kar paylaşımına hak kazanan Distribütörler varsa;bu kişilerin FlexKom ana hat dışı grup ciro değerleri de kendi değerlerine eklenir.

Aynı hattan birkaç kişi kar paylaşımını kazanmış ise o hattan en yakın olanı,üstteki kar paylaşımı kazanan ilk kişi için işleme alınır.

Kar paylaşımı kazanan bir Distribütör gurubundan ilk sırası kazanamamış, ama onun gurubunda çeşitli derinliklerde birden fazla kişi kar paylaşımını kazanmış ise,bu durumda en yüksek grup cirosu yapmış olan kişinin cirosu ödül olarak yukarı taşınır.

Kar paylaşımı,biriken bonusun kişilerin hak ettikleri ciroya %’lik dilimlere göre pay edilmesi ile ödenecektir.Kar Paylaşımına hak kazanan kişilerin toplam cirosu bulunacak ve havuzda biriken para bu ciroya bölünecektir.Sonuç hak sahiplerine %’lik dilimine göre ödenecektir.Bu Bonusu kazanan kişinin cirosu ile çarpılması sonucu kazanılan para ortaya çıkacaktır.Kar Paylaşımına girecek FlexKom Distribütörlerinin başka hiçbir network marketing yada doğrudan doğruya satış firmasında çalışmıyor olması asgari şarttır,aksi halde bu hakkı kaybeder.PRİM ÖDEMELERİ
Bütün primler KDV hariç ürün fiyatları üzerinden hesaplanır. Primler bir sonraki ayın 10’u ile 15’i arasında TL olarak hak sahiplerine ödenir. Primler ayın 15’ i cumartesiye denk gelirse Cuma günü , Pazar gününe denk gelirse Pazartesi ödenecektir.

Kazanılamayan primler, aktiflik şartını yerine getiren bir üst sponsor grubuna silsile yolu ile dağıtılacaktır.

Hiçbir FlexKom Distribütörü FlexKom adına hiçbir ödemeyi kabul edemez,tahsil edemez ve bunu yapabileceğini ifade edemez.FlexKom bu gibi durumlarda olayın vuku bulmasına sebep olan her Distribütör ve/veya personelinin sözleşmesini tek taraflı olarak fesh eder.Oluşturduğu ve hak ettiği gerek cirolar gerekse müşteri ve distribütörleri aktif olan bir üst sponsoruna aktarır.FlexKom bu gibi art niyetli durumlarda bahsi geçen olaya karışan ve/veya destek veren tüm kişiler hakkında yasal soruşturma başlatır ve tüm avukat ve vs. masrafları faillerden talep eder.


REKLÂM İLKELERİ
FlexKom sisteminde başarılı olmanın yolu kişisel kontaklardan ve yüzyüze temaslardan geçer.

Distribütörler şirketten izin alarak potansiyel Distribütörlere ulaşabilmek için gazete ilanı ve internet ilanı verebilirler. Bu tarz reklam ve tanıtım yapılacağı zaman,mutlaka FlexKom Genel Müdürlüğünden yazılı onay alınması gerekmektedir.

Distribütörler FlexKom logosunu potansiyel Distribütörlere ulaşmak adına kullanabilir.Fakat FlexKom logosu ile birlikte kullanılacak herhangi bir metin söz konusu olduğunda ve/veya FlexKom hakkındaki herhangi bir bilgilendirme olması durumunda oluşturduğu metni ve/veya belgeyi şirketten yazılı izin almak kaydı ile kullanabilirler. Logolar www.flexkom.org sitesinden orijinal olarak indirelebilir.

Distribütörler Flexkom adından hiçbir şekilde radyo,televizyon,gazete, dergi gibi yazılı ve görsel basında FlexKom’un izni olmadan herhangi bir program yapamaz veya reklam veremezler.

Yapılacak reklamların aday Distribütörleri yanlış yönlendirmemesi gerekmektedir. Abartılı bilgi vermek şirket ilkelerine aykırıdır.

Tanıtım amaçlı kullanılabilecek sticker ve diğer malzemeler sadece şirket tarafından üretilip isteyen Distribütörler FlexKom’dan satın alabileceklerdir.EĞİTİMLER
Şirket belirlediği tarihlerde, büyük şehirlerde tüm Distribütörlerin ve adaylarının katılabileceği, ürün tanıtımı, motivasyon, kariyer eğitimleri içeren ücretli ve ücretsiz toplantılar düzenleyecektir.

Şirket belirli zamanlarda eğitim ve motivasyon içeren LİDERLİK AKADEMİSİ düzenleyecektir. Buraya katılacak distribütörleri FlexKom Firması belirleyecek ve özel davet yapacaktır.Distribütörler,burası için belirlenen promosyonu kazanarak yada kendi masraflarını karşılayarak katılacaklardır.

Toplantı yerleri ve organizasyon içerikleri ‘’FlexKom’’ tarafından Distribütörlere makul bir süre öncesinde bildirilecektir.

FlexKom’nin onayladığı kişilere ŞİRKETİN GENEL TOPLANTILARINDA eğitimler verecektir.Bu eğitimler FlexKom’un hazırladığı ve şirket ilkelerine uygun olmalıdır.

Eğitim konusunda FlexKom’nin formatına uymayan ve kendi eğitimlerini kullanan distribütörlerin ilk önce bu eğitimler için FlexKom’dan onay alması gerekir. Bu kurala uymayan distribütörler,ilk önce uyarılır,hala kural dışı eğitimlerine devam ederlerse şirket ilkelerine göre,ŞİRKETİn bu Distribütörün sözleşmesini fesh etme hakkı doğar.

ÖZEL DURUMLAR

VEFAT SONRASI DEVREDİLEN DİSTRİBÜTÖRLÜKLER
• Bir Distribütörlüğün miras hakları sınırlı olup aşağıdaki şartlara tabidir.

• Mirasçı, esasen bir Distribütör olarak kabul edilebilecek şartlara sahip bir kişi olmalıdır.

• Mirasçının tek bir yetişkin olması ve ölenin ilk derece de bir varisi olması gerekmektedir. Bu durumda Distribütörlük bu kişiye devredilecektir.

• Birden fazla mirasçılar bulunması halinde, Distribütörlük, ilk derece yakınlıktaki varislerin ölümü takip eden 1 ay içinde aralarından seçecekleri kişinin olacaktır.

• 1. derece yakınlıktaki varisler arasında yetişkin olmaması halinde Distribütörlük mahkeme tarafından tayin edilerek vasiye-anılan vasinin dahi genel FlexKom tarafından onaylanması şartı ile devredilecektir.

• Vasi, Distribütörlük anlaşması ihlal edilmediği sürece ve küçüklerden biri rüşt yaşına erişinceye kadar Distribütör temsilcisi statüsünde kalacaktır.

• Bir vasi veya veli Distribütörlük anlaşmasının ilkelerinin uygulanması amacıyla mirasçının, vesayet altındaki çocuğun veya mahcur eşin hareketlerinden sorumlu olacaktır. Şirket ilkelerinin yukarıda belirtilen kişilerden herhangi birisi tarafından ihlal edilmesi, Distribütörlüğün feshi sonucunu doğurabilecektir.

• Şirket pazarlama planı içindeki mirasa tabi olabilecek olan , FlexKom Sales Director Distribütörlük pozisyonları bu düzeyde miras kalacaktır.

• Bir Distribütörlüğü miras olarak alan bütün mirasçıların, prim, teşvik, ödül ve diğer programlara hak kazanabilmek için ‘’aktif’’ durumunu sürdürmesi gerekecektir. Ancak şirket, tereke yöneticisinin yasal olarak örgütlenmesine imkân vermek üzere vefattan itibaren 6 ay süre ile bu şarttan feragat edebilecektir.
EVLİLİK SEBEBİ İLE DEVİRLER
FlexKom’da evli olan çiftler iki ID Numaradan çalışabilirler.

Bir Distribütör ,şirket dışından biri ile evlenirse, eşi de ayrı form ile kayıt olur ve farklı bir ID Numarası ile giriş yapabilir.Bu işlemin gerçekleşmesi için bir adet dilekçe ve evlilik cüzdanı ile başvurulması yeterlidir.

Eşlerin her ikisi de bekarken FlexKom’da ayrı ayrı kollarda çalışıyor ise evlilik yapıldıktan sonra eşler hangi yapılanma’da çalışacaklarına karar verip bunu bir dilekçe ve evlilik cüzdanlarının fotokopisi ile şirkete bildirirler.

MALÜLEN DEVİRLER
Herhangi bir distribütör çalışamaz durumda olduğunu bir HEYET RAPORU ile kanıtladığında, distribütörlük haklarını ailesinden birine devredebilir. Bu devir noterden verilecek bir devir yazısı ile yapılacaktır.

Devredilecek kişi, esasen bir Distribütör olarak kabul edilebilecek şartlara sahip bir kişi olmalıdır.FlexKom ÇALIŞMA PRENSİPLERİ ve ETİK KURALLAR
Tüm FlexKom Distribütörleri aşağıdaki temel etik kurallara ve işleyişe uymak kaydı ile bağımsız bir şekilde çalışmalarını sürdürebilir.İŞ İLANI VERMEK
Distribütörlerimiz istedikleri takdirde dergilere, gazetelere ve internet sitelerine ilan verebilirler ama tüm bu ilanlar için FlexKom`dan mail yolu ile yazılı onay almaları gerekmektedir. Verilmesi planlanan tüm ilanlar, gerçeğe uygunluk, etik kurallara uygunluk ve şekil açısından incelenip gerekli düzenlemeler yapıldıktan sonra sizlere geri dönülecek ve ilanlar çıkılabilecektir.DAVET YAPMAK
Distribütörlerimiz kendi çevrelerindeki kişileri gerek ofis,otel seminerleri gerekse internet üzerinde yapılan seminerlere davet edip işlerini büyütebilirler.

Başka şehirlerde tanıdıkları distribütörlerimizin aşağıda yazılan şekilde çalışmaları özellikle etik karışıklıkların önlenmesi açısından son derece önemlidir.

I) İnternet üzerinde yapılan iş sunumlarından birini izlemesini sağlayın, veya

II) FlexKomTV arşiv programında hazır bulunan iş sunumunu izletin,

Bu iki seçenekten birini gerçekleştirdikten sonra misafirlerinizi o şehirdeki FLEXKOM TANIŞMA TOPLANTISINA davet edin.

Başka şehirlerde ilan yolu ile çalışan distribütörlerimizin aşağıda yazılan şekilde çalışmaları özellikle etik karışıklıkların önlenmesi açısından son derece önemlidir.


a) İlk Aşama : Size gelen başvuru bir tanışma yazısı ve onların ilgisini ölçecek on soruluk bir mail atın.(Bunların örnekleri www.flexkom.org‘da mevcuttur)

b) İkinci Aşama : Size cevap veren kişilerin ciddiyetini anladıktan sonra telefonla tanışın ve MUTLAKA ;

I) İnternet üzerinde yapılan iş sunumlarından birini izlemesini sağlayın, yada

II) FlexKomTV arşiv programında hazır bulunan iş sunumunu izletin,

Bu iki seçenekten birini gerçekleştirdikten sonra misafirlerinizi o şehirdeki FLEXKOM TANIŞMA TOPLANTISINA davet edin.

c) Üçüncü Aşama : Toplantıda mutlaka bulunun. Eğer davet yaptığınız toplantı başka bir ilde ve bulunamıyorsanız mutlaka FlexKom’un Team Coordinator (TM) bilgi verin ve misafirlerinizi de onlara yönlendirin.

Bu davet kurallarına uyulmadan yapılacak davetler hem verimsiz olup, hem de birçok etik sıkıntıya da yol açmaktadır.Bu tür etik problemlerde davet yapılış şekliniz göz önüne alınarak problemler çözülecektir.SEMİNER İÇİ DAVRANIŞ
FlexKom Fırsat Seminerleri bir tanışma yeri olup, tüm distribütörlerimizin bu seminerlere şık ve temiz gelmeleri çok büyük önem taşımaktadır. Bu seminerler herkesin işini büyütmek için bir araya geldiği buluşma noktalarıdır. Seminerler süresince davet ettiğiniz misafirlerle iyi ilgilenmek sizi başarıya götürecektir.

Seminer süresince başka distribütörlerin misafirleri ile etik kurallar dahilinde ilgilenmeniz sizin ne kadar iyi bir takım oyuncusu olduğunuzu ortaya koyacaktır. Bu ilginin etik kuralların dışına çıkması özellikle sizin için çok büyük sorun yaratacaktır. Seminerlerde gelen davetliler, davet eden kişiye aittir ve hiçbir şekilde başka birisi ile çalışamazlar. Bu konuda size teklifle gelen kişiler olduğunda bunun etik kuralları çiğnemek olduğunu hatırlayın ve gelen kişiyi uyarın.

Seminerlerde bir distribütör başkasının misafirinin AKLINI ÇELMEK YOLU ile bu kişiyi kendine yönlendirdiği takdirde ise bu ADAM ÇALMAK olarak adlandırılır ve aşağıdaki prosedür uygulanır.

I) FlexKom’de özelikle bu konuda etik kurallara uymayan kişiler toplantılardan men edilir ve yazılı bir uyarı ile uyarılır.

II) Eğer bu kişi etik olmayan davranışlarına devam ederse FLEXKOM KARARI ile distribütörlüğüne son verilecektir.

Bu tarz hoş olmayan bir durumu yaratmamak için yapılması gereken tek şeyin etik davranmak olduğunu hatırlayalım.

SEMİNER SONRASI DAVRANIŞ
Her distribütör kendi işini büyütmekten sorumludur ve bunu yaparken kendi işini kendisi çok iyi takip etmelidir. Seminer sonrasında bir adayın kaydını yapılıp Paket siparişinin alınması tamamen o kişinin sorumluluğundadır. Bu süreç uzadıkça adayınızın da işten soğuyacağını lütfen unutmayın.

Etik olarak, normal yollardan başka biri sizin adayınıza temas edene kadar bu aday size aittir. Burada çok önemli bir durum söz konusudur, eğer bir adaya seminerde rastlayan bir tanıdığı müdahele ederse bu durumda bu adayı FlexKom ilk temasa geçen kişiye vermek ve onunla çalışması sağlamak zorundadır.

Ama bu olay normal seyrinde ve belli bir zaman sonra gerçekleşiyorsa artık bu aday ikinci temas eden kişinin adayı konumuna gelecektir.

Bu tarz çatışmalarda FlexKom fahri bir mahkeme gibi sorunu ele alır ve gerekli incelemelerini yaptıktan sonra nihai kararı verir.TİCARETİN GÜVENİLİRLİĞİ

Bu konu FlexKom’un çok hassasiyetle üzerinde durduğu bir konudur. Her hangi bir distribütör bir sponsor ile çalışmaya başladığında artık bu kişi ile arasında ömür boyu bir kontrat söz konusudur. Her hangi bir sebeple başka bir distribütör bu kişiyi ekibine kayıt etmek istediğinde, FlexKom derhal bu kaydı iptal edecektir.
Bazen distribütörlerin çocuklarını veya eşlerini yada anne babalarını kayıt ederek ticareti kaydırmaya çalıştıkları tespit edildiğinde, gerçekte çalışan kişinin kim olduğu önem taşımaktadır ve gerçekte çalışan kişi aynı distribütör ise FlexKom açılmış olan ikinci kaydı o ana kadar yapılan tüm işleri ile beraber orijinal kaydın altına taşıyarak gerçek adaleti sağlar.

Bu konuda şirket ilkelerinde bulunan tek istisnanın aşağıdaki madde olduğunu unutmayın :

Sözleşmesini fesih eden bir Distribütör, yeni bir Distribütörlük formu doldurarak,1 yıl sonra yeniden istediği sponsorun altından kayıt olabilecektir.

FlexKom tüm distribütörlerine eşitlik ve huzur içinde bir çalışma ortamı yaratmaya çalışmaktadır.Bu konuda siz distribütörlerimizden yukarıdaki usul ve esaslara riayet ederek yasal hukuki ve ticari kurallara bağımlı kalmak kaydıyla başarıya hep beraber ulaşmak temennisi ile,

FlexKom Geleceğe Giden Bu Güvenli Yolda Tüm Distribütörlerine Başarılar Diler.